czwartek, 16 sierpnia 2012

Osaczona


Osaczona
Dom nocy V


Autor: P.C. Cast + Kristin Cast
Gatunek: horror, romans, fantasy
rok wydania: 2011
Ilość stron: 400
ekranizacja: nie
cena: 29,90zł

Opis:
 Zoey i jej przyjaciele znaleźli się w tunelach, ponieważ tylko pod ziemią mogą chronić się przed Krukami Prześmiewcami, jak i samym Kaloną. Dziewczyna zostaje zaatakowana przez jednego z nich, rana jej zbyt ciężka, grozi jej śmierć, chyba że wróci do Domu Nocy i zaryzykuje, oddając się w opiekę zdrajczyni, swojej byłej mentorce Neferet. Jakby miała mało problemów, przypomina o sobie chłopak, który przez kilka minut zdołał zawrócić jej w głowie- Stark. Czy Zoey zdoła mu pomóc? Czy ocali siebie, przyjaciół, świat przed Kaloną i Neferet? Czytajcie:D

Recenzja:
 To już  piąta część „Domu Nocy”. Przyznam szczerze, że nie mogę prosto określić, czy seria książek mi się podoba, czy też nie. Jest ciekawa, co piszę po raz setny, denerwująca, to też podobnie, ale mimo wszystko chcę przeczytać dalsze części.  Na razie zrobię sobie przerwę z tymi autorkami, ale pewnie jeszcze do nich wrócę. 
 Co do samej fabuły, a konkretnie do motywu „Kruków Prześmiewców” ta nazwa… nie podoba mi się i wydaje trochę dziwna. Zoey wciąż pozostaje dziewczyną uważającą się za skromną, a tak naprawdę jest odwrotnie. Narobiła sobie dodatkowych problemów z chłopakami, ale nie można jej do końca źle oceniać, bo przecież jest po stronie dobra i mimo wszystko kłopoty związane z jej, że tak to nazwę, adoratorami urozmaiciły książkę.
 Wracając do książki, moim zdaniem mogłaby być ciut krótsza, nie znaczy to, że była nudna, ale nie potrzebnie się przeciągała.

Moja ocena:
4/10

1 komentarz:

  1. Moja siostra czytała i mówiła że jest OK ;)

    Po samej okładce dałabym 7 no ale nie ocenia się książki po okładce także...

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde pozostawione słówko :D