sobota, 4 sierpnia 2012

Naznaczona

Naznaczona
Dom Nocy 1


autor: P.C. Cast + Kristin Cast
gatunek: horror, romans, fantasy
rok wydania: 2009
ilość stron: 328
ekranizacja: nie
cena: 27,99zł
Opis:
 Zoey Redbird musi zmienić swoje dotychczasowe życie, kiedy zostaje naznaczona. Jej przeznaczenie to bycie wampirem. Zmienia szkołę, przyjaciół, miejsce zamieszkania. Pozostawia swoje życie za sobą. Tam dowiaduje się, że nie jest zwykłą adeptką. Jest wyjątkowo obdarzona przez boginię Nyks, ma dar porozumiewania się z wszystkimi pięcioma żywiołami. Zostaje przywódczynią Cór Ciemności. Doznaje skojarzenia z ludzkim nastolatkiem. Zoey musi poradzić sobie z wieloma trudnościami, które na nią spadły. Czy jest dość silna, żeby je utrzymać? Sprawdźcie:D

Recenzja:
 Książka sama w sobie była ciekawa. W wielu momentach przewidywalna. Jednym z plusów są okładki tej,  jak i kolejnych części. Do czytania zachęciło mnie, albo zaciekawiło, to że książka napisana została przez matkę i córkę, pierwszy raz się z czymś takim spotkałam, w kilku momentach zastanawiałam się kto był inicjatorem pewnych scen, jeśli czytaliście to domyślacie się, że może to być  moment, w którym Zoey przyłapuje Erica i Afrodyte.
  Spodobało mi się imię głównej bohaterki- Zoey, choć do niej samej miałam mieszane uczucia. Mimo jej całego zaprzeczania, ewidentnie dziewczyna cechował się bardzo wysoką samooceną. W końcu muszę napisać o języku jakim pisana była książka. Młodzieżowy język... Aż za bardzo, może i dobrze się czyta, w sensie, że szybko, ale śmieszyły mnie niektóre wyrażenia i jakoś to sprawiało, że ocena spadała.
 Podsumowując, żeby nie wyszło, że książka mi się nie podobała, dodam na obronę, że sama fabuła jest ciekawa i przeczytałam też kolejne części, co chyba coś znaczy. Miłego czytania i pozdrawiam gorąco.:)

Moja ocena:
4,5/10

"Ciemność nie zawsze oznacza zło, a światło nie zawsze niesie ze sobą dobro"

1 komentarz:

  1. książka moim zdaniem jest dobra. Język, o którym mówisz nieco przybliża czytelnikowi codzienność pogrążoną w fantastycznym siwcie. jeśli o mnie chodzi lubię książki z wulgarnym językiem ponieważ wtedy nawet obcemu książce potencjalnemu odbiorcy przyjemniej się ją czyta. Jeśli uważasz,że książka jest napisana śmiesznym językiem proponuje ci przeczytać ,którąś z książek Charles'a Bukowskiyego!pzodro[noname-rape.blogspot.com]

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde pozostawione słówko :D