wtorek, 14 sierpnia 2012

Nieposkromiona


Nieposkromiona
Dom Nocy IV


autor: P.C. Cast + Kristin Cast
gatunek: horror, romans, fantasy
rok wydania: 2011
ilość stron: 360
ekranizacja: nie
cena: 29,90zł

Opis:
Czwarta część zaczyna się od momentu, gdy Zoey słyszy podejrzane krakanie.  Jest to moment, gdy opuścili ją wszyscy, m.in. trzech chłopaków i przyjaciele.. Po jej stronie zostały: Afrodyta (dawny wróg) i Stevie Rae (przyjaciółka, która zmarła i odrodziła się jako odmienny wampir). Odkrywa kim naprawdę jest jej mentorka- Neferet oraz jaką skrywa tajemnicę.  Światu zagraża niebezpieczeństwo, o któremu może zapobiec tylko Zoey i jej przyjaciele.

Recenzja:
 Kolejna część Domu Nocy i moja opinia na temat tej książki wygląda całkiem podobnie. Nie zmieniłam zdania do większości tego, co pisałam przy poprzednich częściach. Książka nadal mnie ciekawi,  choć coraz bardziej denerwuje mnie nadużywanie języka, którym pisze autorka tzw. slangu młodzieżowego. Okładki są świetne, a co do Zoey to raz jej współczułam, a po chwili „gryzł mnie” jej charakter. Autorka stara się z niej zrobić wzór dziewczyny, piękna, mądrą, miłą z niesamowitym charakterem, ale jak dla ma ona ma zbyt wysoką samoocenę.
 Na zakończenie dodam, że jest to dobra książka na odprężenie. Pomimo mojej opinii, co do języka, to tylko drobny minus, który patrząc na całokształt jest mało istotny, bowiem miło wspominam tą książkę.
 Jeśli ktoś chciałby wynieść bardzo dużo wartości, emocji czy jakichkolwiek mądrości, radzę szukać, gdzie indziej. Utrzymuję się przy tym, że nie jest ona zła, jak dla mnie nie ma złych książek, po prostu ona jest tak tylko do poczytania. Pozdrawiam;)

Moja ocena:
4,5/10

"Najgorszą sytuację można poprawić dobrym wyglądem."

2 komentarze:

  1. Zauważyłam, że gustujesz w horrorach. Też lubię tego typu książki oraz filmy. Ten gatunek daje lekki dreszczyk ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Przez ostatni rok czytałam w większości właśnie takie książki:D lubię, gdy akcja trzyma w napięciu:D

      Usuń

Dziękuję za każde pozostawione słówko :D