sobota, 21 lipca 2012

Zaćmienie

Zaćmienie

tytuł dodatk.: Eclipse
autor: Stephenie Meyer
gatunek: horror, romans
rok wydania: 2008
ilość stron: 552
ekranizacja: tak
cena: 33,49 zł


Opis:
 W dalszej części "Zmierzchu" Edward i Bella są znowu razem, pomimo niechęci ojca dziewczyny do jej chłopaka. Jacob zakochuje się w Belli. Victoria nadal próbuje zemścić się na ukochanej wampira i tworzy armię "nowonarodzonych". Cullenowie (wampiry) i Quilleci (wilkołaki) łączą siły i razem przeciwstawiają się armii mściwej wampirzycy. Staczają ciężki pojedynek, w którym ucierpiało wiele "osób".
 Zbliża się termin przemiany Belli. Edward stawia warunek- ślub. Zakochani informują rodziców o zaręczynach...

Recenzja:
 Kolejna część "Zmierzchu" i tak jak wszystkie poprzednie zachwyciła mnie swoją nieprzewidywalnością, fabułą, dobrymi dialogami i humorem. Przeczytałam ją w mgnieniu oka i trudno było mi się od niej oderwać. Książka idealnie pokazuje trudne wybory, kłopoty związane z podejmowaniem decyzji i konsekwencje ich. Główna bohaterka uparcie zostaje przy swojej decyzji, dotyczącej przemiany w wampira i decyduje się na krok, którym może zawieść rodziców, zaskoczyć samą siebie, przyjaciół, znajomych, bliskich.
 Jedną z moich ulubionych scen jest ta podczas bitwy z armią "nowonarodzonych", gdy dziewczyna powoli popada w hipotermie i Edward decyduje się na coś wbrew sobie. Pozwala, aby jego rywal- Jacob ogrzał ją swoim ciałem, a sam odsuwa się, by nie pogarszać stanu ukochanej (chłód wampira). Scena, przy której śmiałam się wielokrotnie, choć niosąca też dreszczyk napięcia i niepewności.
 Polecam wszystkim i każdemu z osobna. Naprawdę warto przeczytać;)

Ocena:6,5/10

1 komentarz:

Dziękuję za każde pozostawione słówko :D