sobota, 19 stycznia 2013

Bez skazy- Pretty Little Liars II

 Bez skazy

Pretty Little Liars II
 

autor: Sara Shepard
gatunek: literatura młodzieżowa
rok wydania: 2011
ilość stron: 312
ekranizacja: tak (serial)
cena: 29,90zł

Opis:
Do Arii, Spencer, Emily i Hanny przychodzą wiadomości od A. Nadawca tajemniczych SMSów szantażuje dziewczyny, grozi, że wyda ich tajemnice. Przyjaciółki ukrywają przed sobą coś, co może je poróżnić. W mieście zjawia się Toby, dziewczyny uważają, że to on podszywa się za A. Emily zaprzyjaźnia się z Tobym, może być w ogromnym niebezpieczeństwie.

Recenzja:
  „Bez skazy” jest to druga część książki „Pretty Littre Liars”, opowiadająca przygody dziewczyn, które są nękane przez tajemniczą osobę, podszywająca się za ich zmarłą przyjaciółkę.
  Książka jest pełna intryg i kłamstw. Pokazuje jak łatwo przez jedno malutkie kłamstewko lub urozmaicenie prawdy, wplątać się w nie małe kłopoty. W takim razie jest dla nas przestrogą, ale nie tylko. Dalsza część przygód Spencer, Arii, Hanny i Emily pokazuje jak dziewczyny na nowo zbliżają się do siebie, jak łamią barierę, która wytworzyła się pomiędzy nimi po śmierci Alison. W końcu mają wspólne tajemnice, muszą się trzymać razem, wspierać. Osobiście dopingowałam im, żeby jak najszybciej na nowo się zaprzyjaźniły.
  Tajemnica A. przybiera na sile, zaczynają się groźby, szantaże. Dziewczyny nie wiedzą kogo podejrzewać i komu mogą ufać.
 Prosta fabuła, która dla mnie była ciekawa. Dodatkowo rozbudowana o niezmiernie tajemnicze i trzymające w napięciu wątki. Wciąga i powoduje, że strony chłonie się w niezmiernym tempie. Każda następna strona ciekawi coraz bardziej.
 Zazwyczaj w „książkach łańcuszkowych” jest tak, że kolejne części są słabsze niż poprzednia, jednak w „Pretty Littre Liars” nie zauważyłam takiej zmiany. Książka była lekka i przyjemna. Polecam każdemu, kto chce spędzić mile czas, poczuć dreszczyk strachu, tajemnicy i poznać kolejne kłamstwa Arii, Spencer, Emily i Hanny.:)

Moja ocena:
6,5/10

3 komentarze:

  1. Podobno są świetne, a ja jeszcze nie miałam czasu się za nie zabrać ;/

    OdpowiedzUsuń
  2. serial uważam za świetny, natomiast ksiązki nie, wiele rzeczy mnie w nich razi, np jaka matka zła na córke każe sie jej wyprowadzić i nawet nie zainteresuje się czy ma gdzie spać co jeśc?

    OdpowiedzUsuń
  3. Przyznam są takie fragmenty, które są po prostu mało wiarygodne, ale to tylko kilka minusików, a po za tym książkę czytało mi się bardzo dobrze, a na ocenę na pewno miał wpływ serial, który także uwielbiam:D pozdrawiam serdecznie:D

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każde pozostawione słówko :D